vivo

Hamarosan érkezik a vivo X Fold5

A vivo tavaly márciusban mutatta be az X Fold3 és X Fold3 Pro hajlítható telefonokat, és most már gőzerővel dolgozik az utódon.

Megosztás:

A vivo tavaly márciusban mutatta be az X Fold3 és X Fold3 Pro hajlítható telefonokat, és most már gőzerővel dolgozik az utódon. A pletykák szerint idén nem lesz két könyvszerűen hajlítható modell, csak egyetlen készülék érkezik, a neve pedig nem X Fold4, hanem X Fold5 lesz – a „4” számot ugyanis sok ázsiai gyártó kerüli a tetrafóbia miatt.

A legfrissebb szivárgás szerint az X Fold5 egy 8,03 hüvelykes hajlítható AMOLED kijelzővel érkezik, „2K+” felbontással és 120 Hz-es képfrissítéssel, valamint egy 6,53 hüvelykes LTPO OLED külső kijelzővel, amely szintén 120 Hz-en frissül. Az energiaellátást egy 6000 mAh-s akkumulátor biztosítja, 90 W-os vezetékes és 30 W-os vezeték nélküli gyorstöltéssel.

A készüléket a Snapdragon 8 Gen 2 lapka hajtja majd – nem pedig a Snapdragon 8 Elite, ami kissé meglepő. Ehhez 16 GB RAM és 512 GB tárhely társul.

A kamerarendszer három darab 50 MP-es érzékelőből áll: a fő kamera Sony IMX921 szenzort használ, az ultraszéles látószögű lencse autofókusszal rendelkezik makrófotókhoz, a periszkópos telefotó lencse pedig 3x optikai zoomra képes Sony IMX882 szenzorral. Önarcképekhez két darab 32 MP-es szelfikamera szolgál, egy-egy a belső és külső kijelzőn.

Az ujjlenyomat-olvasó az oldalsó bekapcsológombba van integrálva, a készülék pedig háromállású fizikai „Alert Slider” kapcsolót is kap. IP-minősítés egyelőre nem ismert. Kihajtva mindössze 4,3 mm vastag lesz, összehajtva pedig 9,33 mm.

Mindent összevetve az X Fold5 egy vékonyabb X Fold3 Pro lesz, módosított telefotó kamerával és 300 mAh-val nagyobb akkumulátorral. A specifikációk a globális modellre vonatkoznak – ez pedig azt jelzi, hogy a készüléket nemcsak Kínában, hanem nemzetközi piacokon is bevezetik (ami kínai hajlítható telefonoknál korántsem magától értetődő). Ugyanakkor az sem kizárt, hogy a kínai verzió különböző specifikációkkal érkezik. A megjelenés pontos dátumáról egyelőre nem tudni.

(via)

(x) hirdetés
Címkék:
avatar

A 2025-ben indult Smarteast Android és iOS operációs rendszerekkel foglalkozó tematikus, naponta frissülő magazin, több mint 5.000 felhasználóval rendelkező smart-közösség Magyarországon. Az oldal híreken, készülékteszteken, alkalmazásteszteken és kitekintő jellegű elemzéseken keresztül teljeskörű információforrás az Android és iOS ökoszisztémák iránt érdeklődőknek. A Smarteast saját alkalmazással is rendelkezik.