Az Apple ma közzétette éves fejlesztői konferenciája, a WWDC 2025 részletesebb menetrendjét, amelyet június 9-13 között rendeznek meg. A program szerint a nyitóelőadásra június 9-én, hétfőn, helyi idő szerint délelőtt 10 órakor kerül sor. Az eseményt élőben közvetítik az Apple.com oldalon, az Apple TV alkalmazásban, valamint a YouTube-on.
A keynote során várhatóan bemutatkozik az iOS 19, iPadOS 19, macOS 16, watchOS 12, tvOS 19, visionOS 3 és számos egyéb szoftverfrissítés, valamint új Apple Intelligence funkciók. Bár korábbi években előfordult, hogy az Apple hardveres újdonságokat is bejelentett a WWDC-n, egyelőre nem érkeztek pletykák új eszközökről az idei konferenciával kapcsolatban.

Az Apple a fejlesztőknek szóló híroldalán emlékeztetett arra, hogy a WWDC 2025 „már a láthatáron van”, és a fejlesztők már most regisztrálhatnak a csoportos laborfoglalkozásokra.
A keynote-ot követően még ugyanazon a napon, június 9-én 13:00 órakor (helyi idő szerint) kerül sor a Platforms State of the Union nevű bemutatóra, amely részletesebb technikai áttekintést nyújt az Apple platformjait érintő újdonságokról, eszközökről és fejlesztői lehetőségekről. Ez a videó is megtekinthető lesz az Apple Developer weboldalon, az Apple Developer alkalmazásban és a YouTube-csatornán.
A keynote és a Platforms State of the Union események visszanézhetőek lesznek a közvetítést követően.
A korábbi években a WWDC-hez személyes részvételű Apple Design Awards díjátadó is kapcsolódott, ám tavaly óta az Apple előre bejelenti a nyertes alkalmazásokat.
A WWDC 2025 főként online formában zajlik majd, több mint száz videót tesznek ingyenesen elérhetővé az Apple Developer weboldalon, alkalmazásban és a YouTube-on. Emellett lesz személyes jelenlétet igénylő program is: több mint 1000 fejlesztőt és diákot hívtak meg az Apple Parkba június 9-én egy különleges napra, ahol közösen nézhetik meg a keynote-ot, találkozhatnak az Apple csapataival, kapcsolatokat építhetnek és egyéb élményekben vehetnek részt.
(via)Állásfoglalásunk a szabad sajtó mellett
Hiszünk abban, hogy a szabad sajtó a demokratikus társadalom egyik alappillére – nemcsak a közéletben, hanem a kultúrában és technológia világában is. Egy sokszínű, szabad médiakörnyezet nemcsak az olvasóknak nyújt értéket, hanem bennünket is inspirál és erősít. Kiállunk amellett, hogy minden hangnak legyen tere és szabadsága – akkor is, ha szórakoztat, akkor is, ha kérdez, kritizál vagy vitát generál. Csak így születhet valódi párbeszéd – és csak így maradhatunk szabadok.