Apple

Kiszivárgott az iPhone 17 Air első tokja

A jól ismert szivárogtató, Sonny Dickson ma megosztott egy képet, amely állítása szerint az iPhone 17 Air egyik első harmadik féltől származó tokját mutatja be.

Megosztás:

A jól ismert szivárogtató, Sonny Dickson ma megosztott egy képet, amely állítása szerint az iPhone 17 Air egyik első harmadik féltől származó tokját mutatja be.

„Ha nem tudnád, hogy jön az Air, azt hinnéd, hogy egy Google Pixel tokot látsz” – tette hozzá.

A tokgyártók gyakran hozzájutnak a készülő iPhone modellek dizájn specifikációihoz még a megjelenés előtt, akár az Apple hivatalos partnereiként, akár gyártási helyszíneken végzett kutatások révén. A gyártási trendek és prototípusok figyelemmel kísérése segít nekik előre megjósolni a dizájnváltozásokat.

A közelgő iPhone 17 Air várhatóan egy jellegzetes kameramodul kialakítással rendelkezik majd, amely egy vízszintes „kamera sávból” áll, amely az eszköz felső hátsó részének teljes szélességében húzódik. A dizájn a Google Pixel sorozatot idézi, és eltérést jelent az iPhone-ok korábbi kamerarendszereitől.

A kiszivárgott renderképek arra utalnak, hogy a kamera sáv egy egyetlen hátsó kamerát tartalmaz, amely a bal oldalon helyezkedik el, míg a vaku a sáv jobb szélén található. Az összkép letisztult és minimalista, illeszkedve az iPhone 17 Air ultravékony profiljához, amely a jelentések szerint kb. 5,5 mm vastag lesz.

A minimalista dizájn ellenére az eszköz várhatóan támogatja a MagSafe technológiát, és rendelkezik majd egy Action gombbal és egy Camera Control gombbal – az utóbbi jelenlétét a fenti képen látható tok alsó bal sarkában található kivágás is alátámasztja. Egy hétvégi jelentés szerint az iPhone 17 Air valóban rendelkezni fog Camera Control gombbal, és a Dickson által korábban megosztott dummy modellek is ezt tükrözik.

Az iPhone 17 Air várhatóan egy 6,6 hüvelykes kijelzővel érkezik 120 Hz-es ProMotion támogatással, Dynamic Island funkcióval, egy alap A19 chippel (nem az A19 Pro változattal), egy 48 megapixeles hátsó kamerával, Apple saját fejlesztésű C1 modemjével, valamint fizikai SIM-kártyahely nélkül globálisan.

Ahogy általában, az Apple várhatóan szeptember közepén jelenti be az új iPhone-sorozatot.

(x) hirdetés
avatar

A 2025-ben indult Smarteast Android és iOS operációs rendszerekkel foglalkozó tematikus, naponta frissülő magazin, több mint 5.000 felhasználóval rendelkező smart-közösség Magyarországon. Az oldal híreken, készülékteszteken, alkalmazásteszteken és kitekintő jellegű elemzéseken keresztül teljeskörű információforrás az Android és iOS ökoszisztémák iránt érdeklődőknek. A Smarteast saját alkalmazással is rendelkezik.